II Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

27 maja odbyły się obchody II Ogólnopolskiego Dnia Diagnosty Laboratoryjnego na Placu Stulecia w Sosnowcu. Członkowie organizacji studenckiej Śląska Medycyna Laboratoryjna, dzięki współpracy z Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych i Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Sosnowcu przygotowali dla mieszkańców miasta szereg informacji dotyczących wykonania podstawowych badań laboratoryjnych. Akcja miała na celu zapoznać mieszkańców Sosnowca z istotą roli zawodu diagnosty laboratoryjnego, który jest jednym z zawodów zaufania publicznego oraz propagować zdrowy styl życia w nawiązaniu do Światowego Dnia bez Tytoniu. Studenci kierunku analityka medyczna wykonali ponad 200 pomiarów ciśnienia krwi. „Największym sukcesem jest to iż, pomimo bardzo niesprzyjającej pogody, ludzie odchodzili od naszego stanowiska z uśmiechem” skomentował jeden z członków Organizacji."

[Przesłano przez: Administrator]